Életciklus
Nira 2010.04.23. 13:15
A sárkányok élete.
Egy sárkány élete sokkal hosszabb egy emberénél. Átlagban 1200 emberi évet él. A sárkányok élete egyáltalán nem unalmas, inkább jelentőségteljes. A tudásnak élnek, és úgy gyűjtik a tudásanyagot, akár a felhalmozott kincseket, ez teljesen lefoglalja mindennapjaikat. Ha egy embernek van olyan tudása, ami a sárkánynak nincsen, tanul, és utána az embernek hálája jeléül ad például egy apró dísztárgyat a kincsei közül (szívesen ad az embernek). A nyugati sárkányok kedvenc időtöltése a kincsek gyűjtögetése.
A sárkányok fiatalkora akkor kezdődik, amikor szert tesznek saját barlang otthonra, és elkezdik a gyűjtést. Az összes sárkány imádja a szép dolgokat. A nyugati sárkányok igényesek, és csak a gyönyörű aranymíves munkákat gyűjtik, mint pl.: a koronák, a legjobban csiszolt ékkövek, és a jól vert érmék.
A sárkányok addig élnek magányos életet, amíg nem találkoznak egy élethosszúságú társsal a nászrepülés alatt. A nőstény életében csak 1-4 alkalommal párosodik. Egy pompás telek után néz. Amikor a nőstény sárkány készen áll a nászra elzengi a „nászhívást”, ilyenkor az összes területen lévő kifejlett hím sárkány odamegy. Csak a legerősebb és leggyorsabb hím tudja elfogni, majd elkezdik a szabadesést, amely nászülés. Gyorsan zuhannak, a nász csak pár perc elteltéig tart, és félbeszakítják, mielőtt becsapódnának, és együtt elmennek a nőstény sárkány barlangjához, ahol elkezdik a fészküket építeni.
A fészek építését ugyanazon a napon kezdik el, amelyen a nász volt. A nőstény és a hím sárkány együtt építik a fészket. Egy elmélet szerint, amikor egy sárkány ült a fészken, a teste felmelegítette az aranyat, és az megőrizte a fészek melegét, amíg a sárkány távol volt. A fészek lassan készül, emberi évben durván másfél évig.
2évvel a megtermékenyítés után, a nőstény 1-6 kemény héjú tojást tojik. A hím és a nőstények arány 3 az 1-hez. A fészkelés közben a hím vagy a nőstény élelem után néz, míg a másik őrzi a tojások melegét.
2 hónappal a fészkelés után a bébi sárkányok kibújnak a tojásukból. Mindegyiknek van tojásfoga, amely egy éles és hegyes csont az orra elején. Ezt a héj kitörésénél használják. Az első sárkány kibújása és zajongása készteti a többi sárkányt a kikelésre. A sárkányok kikelésük után szörnyen éhesek, és ha nem etetik meg rögtön őket, megeszik a tojássárgáját és a tojásfehérjét. Ha ezután sem kapnak enni, megeszik testvéreiket.
Egy bébi sárkány születésekor majdnem 2 méter hosszú és 36 kg súlyú. A kölykök látásra és hallásra képesen születnek, de a szárnyak még túl kicsik és gyöngék a repüléshez. Aprócska pikkelyeik borítják testüket, amik nagyon puhák, amikor kikelnek, de évek elteltével egyre keményednek. A sárkányok kikeléstől számított 15 éves tartó szakaszt fiókakornak nevezik.
A fejlődési periódus alatt, amely 140 éves korig tart, a sárkány folytatja a növést, több mint 15cmt nő egy évben, amíg a fiatal felnőttnek a fejlődési periódusa egyre lassul. A kis sárkány megszerzi állandó súlyát, és az izmai megerősödnek ez idő alatt. A szarvai, a fején, elkezdenek növekedni, és a tüskék lassan feltűnnek a háta mentén. A szárnyak elég erőssé válnak, hogy fel tudjon emelkedni a sárkány, de nem eléggé ahhoz, hogy repüljön is.
Amikor 40 éves, a sárkány ifjúnak számít. Ebben a korban az ifjú sárkány próbára teszi a repülő képességeit, és először repül. Az anya és az apa sárkány megtanítja, hogyan szálljon fel egy kőszirtről, hogyan használja a légáramlatokat, hogyan érjen földet.
60 évesen a sárkány Fiatal Felnőttnek számít. Megismeri a repülés összes oldalát, beleértve, hogyan szálljon fel sík talajról, ami a legtöbb nehézséget okozza egy fiatal sárkánynak. Ez óriási erőkifejtést követel. 65 év körül a sárkányok elhagyják szülőföldjüket, hogy találjanak maguknak egy saját barlangot.
A 90-es éveiben, a sárkány szinte teljesen kifejlődik, és Felnőtt Sárkánynak tekintik. A sárkány mérföldeket barangol a területe körül, és megjegyez minden zugot a környéken. A felnőtt sárkány megjelöli ezt a területet egy váladékkal, és leköpi a köveket, és a fákat tisztán meghatározza a barlangja körül.
100 év körül a sárkányok testében hormonális változás megy végbe, és egy társ után vágyakoznak. A nőstények egy árnyalattal élénkebbek a rendes színüknél, és elkezdenek készülődni a nászra. A hímeken egyáltalán nem ezek a változások. Sokat harcolnak más hímekkel, hogy készek legyenek a nászra. Ezek a harcok soha nem halálosak, de néha komoly sérüléseket okoznak egymásnak, különösen a szárnyak hártyáján, amely a legsebezhetőbb része egy sárkány testének. Amikor a hím sárkányok meghallják egy nőstény nászhívását, egyszerre felrepülnek a levegőbe, hogy megtalálják őt, és elkezdik kergetni.
150 éves korban a sárkány féreg lesz. Ez a kor egy folytatásos időszaka a tudományok elsajátításának, a mágia tanulásának. És persze, kincseket halmoznak fel. Amiket találnak, azzal megtöltik barlangjukat. A sárkánypárok együtt élnek, még az összes nász vége után is.
|